8. Pojazdy i urządzenia do eksploracji kosmosu

W sobotę5 lutego 2022 r.  zakończyliśmy semestr zimowy, emisją wykładu pt. ”Pojazdy i urządzenia do eksploracji kosmosu”, który wygłosiła dr Małgorzata Szymaszek, Ambasadorka Europejskiej Agencji Kosmicznej – ESA.
W ostatnich latach eksploracja kosmosu bardzo przyspieszyła. Już nie tylko NASA, ale również inne agencje kosmiczne i firmy prywatne próbują spełnić marzenia ludzi o podboju kosmosu. Na wykładzie studenci dowiedzieli się jakie pojazdy zagościły dawno temu w kosmosie oraz jakie NASA wysłała niedawno na Marsa. Wśród poruszanych zagadnień były także zagadkowe złote dyski umieszczone w sondach, satelity krążące cały czas nad naszymi głowami oraz wiele innych urządzeniach do badania planet, planetoid i komet.
12 lutego 2022 rozpoczynamy nowy semestr na Polonijnym Uniwersytecie dla Dzieci z kolejną porcją wiedzy i ciekawych wykładów dla naszych zdolnych studentów.