Nasza studentka Klaudia Kozek z Australii została laureatką PIERWSZEGO Miejsca w Międzynarodowym konkursie na najlepszego ucznia w roku 2021! Konkurs „Uczeń roku 2021” był organizowany przez Polish Academy of Social Sciences and Humanities in London, a Klaudia zdobyła 1-sze miejsce na świecie w kategorii  „Uczeń ze szkół polonijnych, w wieku do 10 lat”. Gorąco gratulujemy Klaudii oraz jej rodzicom i jesteśmy dumni, że w gronie studentów Polonijnego Uniwersytetu dla Dzieci jest tak utalentowana studentka!

Klaudia jest naszą studentką już drugi rok i ze wszystkich dotychczasowych wykładów najbardziej podobał jej się wykład o pająkach prof. Marka Żabki. Wiemy też, że poza codzienną nauką i studiami na naszym uniwersytecie, Klaudia jest także harcerką, tańczy w dwóch zespołach tanecznych, uczęszcza do polskiej szkoły oraz gra na skrzypcach i gitarze! Brawo!

Rok wcześniej ten zaszczytny tytuł został przyznany jej starszej siostrze! Kinga Kozek, nasza absolwentka, także zdobyła pierwsze miejsce na świecie na najlepszego ucznia szkół polonijnych w roku 2020! Gratulujemy raz jeszcze obu siostrom!