rekrutacja Zakończona

Szanowni Państwo mimo zakończenia projektu Polonijny UdD z radością informuję, że od października wszystkie dzieci mieszkające poza granicami Polski, które chciałyby mieć kontakt z wykładami dla dzieci w języku polskim, mogą brać udział w zajęciach Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci. Są spotkania na żywo dzieci z naukowcami, lecz przebieg spotkań jest nagrywany, a nagranie jest następnie udostępniane zarejestrowanym studentom. Ten model z powodzeniem wykorzystaliśmy pod koniec działania Polonijnego UdD. Chcielibyśmy w dalszym ciągu przybliżać dzieciom Polonii naukę i naukowców z Polski. Mamy więc szczerą nadzieję, że zdecydujecie się Państwo zapisać swoje dziecko na studia na Małopolskim UdD.

• nowe znajomości i relacje z rówieśnikami z różnych części świata równie zainteresowanych światem nauki
  • dostosowujemy formę zajęć do wieku naszych studentów – radosne poznawanie fascynującego świata nauki
  • dostęp do materiałów elektronicznych

polonijny Uniwersytet dla dzieci

• ciekawe i atrakcyjne zajęcia w języku polskim poszerzające zainteresowania dzieci
  • nauka kreatywności – kreatywne nauczanie dla dzieci ciekawych świata, w wieku 6-13 lat.  Z nami Twoje dziecko pozna piękno nauki i radość ze zdobywania wiedzy.
  • zajęcia, prowadzone są przez nauczycieli akademickich, wybitnych pasjonatów i popularyzatorów nauki
  • rozwijamy zainteresowania dzieci i rozbudzamy ich ciekawość świata poprzez zabawę w uniwersytet
  • poszerzamy horyzonty dzieci – przez zabawę uczymy otwartości, rozumienia zjawisk i umiejętności  krytycznego myślenia
  • rozwijamy talenty dzieci i budzimy zapał do nauki – bezpośredni kontakt z ekspertami to pewny sukces edukacyjny
  • semestralny tryb spotkań: w soboty przed południem, dwa razy w miesiącu

Nasz Uniwersytet nie jest dla dorosłych, u nas nie mówi się o tym czego dorośli chcą nauczyć dzieci. Wykłady są o tym, czego dzieci chcą się dowiedzieć. Uniwersytet dla dzieci jest początkiem drogi do odkrywania własnej tożsamości.

punkt-red

Zobacz o czym Rozmawialiśmy

Nauki Inżynieryjne
red. Wiktor Niedzicki, Politechnika Warszawska, „Kosmos w naszym domu”
Ekologia
dr Wojciech Solarz, Polska Akademia Nauk w Krakowie „Nie tylko koronawirus  – czyli o tym, skąd się biorą gatunki obce i dlaczego należy na nie uważać”
Kryminalistyka
dr Joanna Stojer-Polańska, Uniwersytet SWPS w Warszawie, „Zwierzęta w mundurach”
Nauki inżynieryjne
red. Wiktor Niedzicki, Politechnika Warszawska, „Historia brudu”
Biologia
prof. dr hab. Marek Żabka, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, „Pająki – jak polują i co jedzą”
Inżynieria kosmiczna,
dr Małgorzata Szymaszek, ambasadorka Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA, „Pojazdy i urządzenia do eksploracji kosmosu”
Biologia,
prof. dr hab. Ryszard Laskowski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, „Rybka Danio i kod życia, czyli jak wyżywić świat?”
Ekologia,
dr hab. Agnieszka Bednarska, Polska Akdemia Nauk w Krakowie, „Co to są zapylacze i jak możemy je chronić?”
Fizyka,
dr n. fiz. hab. n. med. Armand Cholewka prof. UŚ, Uniwersytet Śląski w Katowicach „Fizyka w sporcie, czyli jak pobijać rekordy? „
Inżynieria materiałowa
red. Wiktor Niedzicki, Politechnika Warszawska „Inteligentne materiały”
Medycyna
dr Aleksandra Chrupała, Akademickie LO przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach „Ludwik Pasteur – przedsiębiorczy chemik w służbie medycyny”
Chemia
dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, Politechnika Śląska w Gliwicach „Laboratorium przyrodnicze w Twojej kuchni”
Ornitologia
dr hab. Robert Gwiazda, prof. IOP PAN, Polska Akademia Nauk w Krakowie „Ptaki cudaki, niezwykły efekt ewolucji”
Zoologia
dr hab. Izabela Wierzbowska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie „Koty, kocurki, kociaki”

napisali o nas

Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Przełom.pl, Onet.pl, Dziennik.pl, Wrota Małopolski, Uniwersytet Jagielloński,

Aktualności

Nasza studentka Klaudia Kozek z Australii została laureatką PIERWSZEGO Miejsca w Międzynarodowym konkursie na najlepszego ucznia w roku 2021! Konkurs „Uczeń roku 2021” był organizowany przez Polish Academy of Social Sciences and Humanities in London, a Klaudia zdobyła 1-sze miejsce na świecie w kategorii  „Uczeń ze szkół polonijnych, w wieku do 10 lat”. Gorąco gratulujemy Klaudii oraz jej rodzicom i jesteśmy dumni, że w gronie studentów Polonijnego Uniwersytetu dla Dzieci jest tak utalentowana studentka! więcej

Zapraszamy na kolejne wykłady!

W sobotę, 11 czerwca 2022 rozpoczniemy emisję wykładu z chemii pt. „Koty, kocurki, kociaki”, którego autorką jest dr hab. Izabela Wierzbowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Będzie to ostatni wykład Polonijnego Uniwersytetu dla Dzieci.

Honorowy Patronat Marszałka Senatu Rzeczypospolitej

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, prof. Tomasz Grodzki objął Polonijny Uniwersytet dla Dzieci swoim Patronatem Honorowym na rok akademicki 2021/22. Jest to dla nas powód do dumy i dużej radości, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Marszałkowi.

Współpracujemy z :