5. Zwierzęta w mundurach

Nasze piąte spotkanie w tym semestrze dotyczyło kryminalistyki i był to wykład pt. pt. „Zwierzęta w mundurach”, przygotowany i przedstawiony przez dr Joannę Stojer-Polańską z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Pies, czy koń towarzyszący policjantom na służbie nikogo chyba nie dziwi, to czy inne zwierzęta również świetnie by się nadawały?
Studenci Polonijnego Uniwersytetu dla Dzieci poznają zwierzęta, które pomagają służbom mundurowym w ich codziennych obowiązkach. Jakie umiejętności muszą mieć zwierzęta pracujące w Policji? Czy muszą chodzić do szkoły i zdawać egzaminy?
Zwierzęta ostrzegają przed niebezpieczeństwami, nosem wyczuwają toksyczne substancje, swoją siłą pomagają człowiekowi przetrwać i ratować innych. Współcześnie zwierzęta pracują z człowiekiem wykorzystując nowoczesne technologie –  mają założone obroże z GPSem,  współpracują z operatorem drona, który wysyła psa w konkretne miejsce. Coraz więcej wiemy o niezwykłych umiejętnościach naszych pupili, a technologia oferuje nowe możliwości, ale nic nie zastąpi psiego nosa i … psiego serca.