dr Andrzej Boczarowski

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Dr Andrzej Boczarowski jest naukowcem i wykładowcą na stałe związanym z Uniwersytetem Śląskim, z Wydziałem Nauk o Ziemi. Jego działalność naukowa obejmuje: ewolucjonizm, paleontologię, paleoantropologię, geologię i muzealnictwo.

Z zawodu jest paleontologiem, geologiem, grafikiem i informatykiem programistą. Łącząc te wszystkie umiejętności, profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowymi rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, mediów, muzeów i parków tematycznych. Jako nauczyciel z powołania efekt swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych i jest autorem wielu  programów radiowych i telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych.  W jego wykładach bierze udział po kilka tysięcy słuchaczy miesięcznie. Obejmują one ewolucję materii od powstania Wszechświata do pojawienia się człowieka.

Jest on współtwórcą JuraParku w Krasiejowie, Bałtowie i Solcu Kujawskim.